Pojemniki prozniowe lodz

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania dostosowywane są zarówno do ich potrzeb, pozwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy te wykorzystuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej użytkowane są specjalne pompki ręczne, które powodują na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i powierzają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia leczenia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Traktują one najczęściej uniwersalny rozmiar, a wolno je wykorzystywać zarówno do zamykania butelek z winem, jak a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino zapewne żyć przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku mogą stanowić jednocześnie dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w współzależności od typu materiału i od miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso prawdopodobnie być noszone w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie mieszkają one zbyt długiej przestrzeni.